Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Ağız Kokusu

Ağız Kokusu

Ağız Kokusu

Ağız kokusu genellikle ağız içi hijyenin doğru bir şekilde yapılamaması sonucunda oluşur. Ancak ağız kokusunu oluşturan sebepler hijyen ile sınırlı değildir. Ağız ve diş temizliği tam olarak sağlansa bile bazı durumlarda ağız kokusu devam eder. Buna neden olan sebepleri araştırmak ve ağız kokusunu tedavi etmek gerekir.

 

Ağız Kokusu Nedir?

Ağız kokusu nedir sorusunun çözümü günümüzde yaygın olarak merak edilmektedir. Ağız kokusunu oluşturan birincil sebep ağız ve diş temizliğine önem vermemekten kaynaklansa da birçok hastalık ağız kokusuna sebep olabilmektedir. Altta yatan sebebin ne olduğunu bulduktan sonra ağız kokusu tedavisi mümkün olabilmektedir. Ağız kokusu günlük hayatta bu problemi yaşayan insanlar için zor durumlar yaşatabilmektedir. Düzenli olarak diş fırçalama, gargara yapma, diş taşı temizleme gibi işlemler yapılsa bile ağız kokusu devam eden hastalar olabilmektedir.

 

Çoğu zaman diş arasına giren yiyecek artıkları uzun süre diş bölgesinde kalarak ağız kokusunu oluşturur. Bu nedenle diş fırçalamadan önce diş ipi kullanmak ağız kokusunu önlemek ve ağız sağlığını korumak için çok önemlidir. Ağız kokusunu oluşturan diğer yaygın sebepler ise diş eti iltihabı, çürük diş gibi ağız içi dokularda ya da dişlerde meydana gelen durumlardan oluşur. Ağız içi problemlerin yanı sıra mide problemleri, üst solunum yolları problemleri, sinüzit gibi iç hastalıklarda da ağız kokusu semptom olarak ortaya çıkabilmektedir. Altta yatan sebebi bulabilmek içinse kapsamlı bir muayeneye ihtiyaç duyulur.

 

Ağız Tedavisi Geçirme Yöntemleri Nelerdir?

Ağız tedavisi geçirme yöntemleri ağız kokusunu oluşturan sebeplere göre değişkenlik gösterir. Ağız kokusu için öncelikle ağız içi hijyenin ve diş temizliğinin doğru bir şekilde yapıldığından emin olmak gerekir. Çürük bir diş varsa, dolgu gerekiyorsa, ya da diş plakları ve diş taşları fazlaysa öncelikle bu problemleri ortadan kaldırmak gerekir.

 

Sigara içmek ve yemeklerden sonra diş ipi kullanmadan diş fırçalamak da ağız kokusu oluşturan yaygın sebeplerdendir. Antibakteriyel ağız gargaraları kullanmak ve diş taşı temizliklerinin yapılması ağız kokusunu tedavi etmek için etkili yöntemlerdir. Tüm bu hizmetler merkezimiz tarafından özenle sağlanmaktadır.

 

Ağız Kokusu Giderme Avantajları Nelerdir?

Ağız kokusu giderme avantajları ağız kokususun sosyal hayatta oluşturabileceği zor durumları ortadan kaldırır. Ağız kokusunun tedavi edilmesiyle kişi daha öz güvenli olur ve kendisini daha sağlıklı hisseder. Bu yüzden sunduğumuz ağız kokusu giderme tedavileri ile birlikte sağlıklı ağız yapısına kavuşabilirsiniz.

Muayene ve tedavi işlemleri için Ispartakule bulvarı no:23/A AVCILAR/İSTANBUL adresinden bize ulaşabilir.

0533 375 77 23 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önceki
Zirkonyum
Sonraki
20 Yaş ve Gömük Dişler