Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Bir Günde Sabit Diş

Bir Günde Sabit Diş

Bir Günde Sabit Diş

Gelişen teknolojiler sayesinde artık aynı gün sabit diş ya da bir günde sabit diş uygulamaları çokça tercih ediliyor. Öncelikle bu tedavi için özel olarak üretilen 4 ya da 6 adet implant, cerrahi yöntemlerle yerleştirilmektedir. Ayrıca aynı gün içinde uygulandığı için hastanın konforu sağlanmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmadığı için birçok kişinin başvurduğu bu özel implant tedavisine Fast and Fixed adı da verilmektedir.

Bir Günde Sabit Diş Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Aynı gün sabit diş tedavisinin uygulanacağı hasta grupları farklıdır. Öncelikle ağızda çekilmesi gereken ve sallanan dişlerin olması durumunda bir günde sabit diş tedavisi yapılabilir. Ayrıca sağlıksız protezlerde, ağızda çok sayıda eski dolgu olması halinde ve yıpranmış total protezlerin yerine bu tedaviden yararlanılabilir. Buna ek olarak sağlıklı bir şekilde yiyecek tüketemeyen hastalar ile beraber estetik kaygı yaşayan bireyler aynı gün diş tedavisi yaptırabilir.

Bir Günde Sabit Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bir günde sabit diş tedavisi tamamen hastanın kemik yapısına bağlı olarak farklı zaman aralıklarında tamamlanır. Genelde 24 saat geçmesiyle beraber tedavi başarıyla sonlanmış olur. Bazı durumlarda ise implantların kemikle temasına rağmen beklenmesi gerekir. Bu süre de ortalama 3 aydır.

Uygulama sırasında 4 ya da 6 adet implant tercih edilmektedir. İlgili implantların üzerine genelde porselen ve titanyumlu hibrit protez yerleştirilir ve bu protez vidalandıktan sonra tedavi tamamlanır. Son olarak bu vidayı sadece işlemi gerçekleştiren diş hekimi çıkarabilir.

Aynı Gün Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Aynı gün diş tedavisinin avantajları;

 • Neredeyse ağrısız bir uygulamadır.
 • Kişiler işlem sırasında çok az rahatsızlık duyar.
 • Hastaya ileri cerrahi teknikler uygulanmaz.
 • Verimli bir işlemdir.
 • Pratik olarak takıp çıkarılabilen dişlere göre daha konforludur.
 • Estetik anlamda tüm kaygıları ortadan kaldırır.
 • Aynı gün diş tedavisiyle takma diş kullanmaya gerek yoktur. Yani takıp çıkarılabilir dişlerde yaşanan problemler de bu sayede giderilmiş olur.
 • İmplant üzerinde yapılan sabit dişler her zaman konforludur. Ayrıca stabil kaldığı için çene kemiğini korumaktadır.
 • Muayene ve tedavi işlemleri için Ispartakule bulvarı no:23/A AVCILAR/İSTANBUL adresinden bize ulaşabilir.

  0533 375 77 23 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önceki
Amalgam Dolgu
Sonraki
Bonding Uygulaması