Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Diş eti estetiği kötü bir diş eti görünümüne sahip olanların tercih ettiği bir estetik operasyondur. Diş eti estetiği diş çekilmesi yaşayanlarda, diş eti tabakasının dişlerden daha ön planda olduğu diş yapılarında, diş etlerinde lekeler olduğu durumlarda ve diş sınırını belirleyen diş eti seviyesinin dişler üzerinde asimetrik bir yapıya sahip olduğu durumlarda uygulanan bir yöntemdir. Bu operasyon lazer ile gerçekleşir ve kısa sürede iyileşme sağlanır.

 

Diş Eti Estetiği Nedir?

 

Diş eti estetiği nedir sorusu günümüzde diş eti hastalıklarıyla ilgili problem yaşayanlar için merak konusu olmuştur. Diş eti estetiği uygulamalarında diş eti çekilmeleri, diş eti asimetrisi gibi durumlar düzeltilir ve diş etine estetik bir görünüm kazandırılır. Diş eti çekilmelerinde dişin yapısında olağan dışı görünüm oluştuğu için diş eti estetiği yaygın olarak yapılmaktadır. Diş eti estetiği her yaştan diş eti hastalarında uygulanabilmektedir. Estetik tedavisine uygunluk için öncelikle genel ağız ve diş eti muayenesi gerekmektedir.

 

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

 

Diş eti estetiği yöntemleri diş eti hastalığına sahip olan hastanın şikayetine göre ve yapılan muayene sonucu belirlenir. Diş estetiği yöntemleri her hasta için farklı aşamalardan oluşabilir. Genellikle lazer yöntemleri kullanılan diş eti estetik uygulamalarında estetik olarak güzel bir diş ve diş eti uyumu yakalanır.

 

Estetik operasyon sırasında bölge lokal anestezi yöntemiyle uyuşturulur. Operasyon sonrası için gelişebilecek ağrı durumları içinse ağrı kesici kullanmak gerekebilir. Diş eti estetiği lazer uygulama ile yapılan bir tedavi yöntemidir ve iyileşme süreci oldukça zahmetsizdir ve kısadır. Diş eti lazer uygulamasında uygulama esnasında ağrı olmadığı gibi kanama da gerçekleşmez ve tam iyileşme yaklaşık olarak 14 gün için de gerçekleşir.

 

Diş Eti Estetiği Avantajları Nelerdir?

 

Diş eti estetiği avantajları ağız içi estetik arayanlar için çok caziptir. Diş etleri diş yapısını bozar nitelikte olduğu zaman diş eti hastalıklarına yol açar. Diş eti sağlığı korunamadığı zaman sağlıklı dişlerde de kayıplar görülmeye başlanabilir. Diş eti estetiği sayesinde diş eti hastalıklarına bağlı diş kayıpları önlenir ve hassas diş eti kanamaları da azalır. Ayrıca diş iltihaplarının oluşumu önlenmiş olur ve ağız yaralarında önemli ölçüde azalma görülür.

Önceki
Diş Eti Çekilmesi
Sonraki
Diş Eti Gülümsemesi