Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Diş Eti Gülümsemesi

Diş Eti Gülümsemesi

Diş Eti Gülümsemesi

Diş eti gülümsemesi diş etinin dudak çizgisini aştığı durumlarda gözlenen bir durumdur. Gummy smile olarak bilinen diş eti gülümsemesinde diş etleri dişlerden daha belirgin olur ve gülümseme esnasında diş etlerinin neredeyse tümü gözükür. Bu durum genellikle istenmeyen bir durumdur ve diş etinin görünürlüğü azaltılmak istenir. Günümüzde diş eti gülümsemesine neden olan yumuşak dokunun diş üzerindeki yoğun görüntüsü çeşitli operasyonlar ile düzeltilebilmektedir.

 

Diş Eti Gülümsemesi Nedir?

Diş eti gülümsemesi nedir sorusu diş etlerinin normalden fazla gözüktüğü ağız yapısında çözüm arayanlar için merak konusu olmuş durumdadır. Diş eti gülümsemesine sahip olan hastalarda diş etini oluşturan yumuşak doku normalden fazla olur ve bu durumun çok farklı nedenleri olabilir. Diş eti yoğunluğunu azaltmak üzere tedavi görmek isteyen hastalarda öncelikle yumuşak dokunun neden fazla olduğu araştırılır.

 

Diş etlerinin yoğun olması durumu bir diş eti hastalığından kaynaklanabildiği gibi doğuştan da oluşabilmektedir. Dişi kaplayan yumuşak dokunun fazlalığı bir diş eti hastalığı nedeniyle oluştuysa hastalarda kök düzeltme tedavisi uygulanabilir. Dişleri kaplayan yumuşak dokunun fazlalığı bir diş eti probleminden kaynaklanmıyorsa eğer lazer ile yapılan diş eti şekillendirme operasyonu önerilebilir.

 

Diş Eti Gülümsemesi Tedavisi Nasıl Olur?

Diş eti gülümsemesi tedavisi birçok farklı seçeneğe sahiptir. Bu tedavi seçenekleri arasından hasta kendine uygun olanı belirleyebilir ve diş eti gülümsemesi problemini ortadan kaldırabilir. Diş eti düzeltme uygulamaları bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilen diş ve ağzı etkileyen uygulamalar ile yapılabildiği gibi, dudakların yeniden şekillendirilmesini içeren estetik operasyonlardan da faydalanabilinir.

 

Diş eti gülümsemesi tedavi planları şu şekilde gerçekleşebilir:

 

  • Diş eti küçültülmesini içeren lazer tedavisi,
  • Dişleri uygun bir konumda hizalandırmak için ortodonti uygulaması,
  • Dişleri kaplayan yumuşak dokunun ve dişlerin yeniden şekillendirilmesi uygulamaları,
  • Ve maksillofasiyal cerrahi ile kemiğin yeniden konumlandırılması.

 

Diş Eti Gülümsemesi Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Diş eti gülümsemesi tedavisi avantajları diş eti belirgin insanlar için estetik bir gülüşe sahip olma açısından çok önemlidir. Normalden fazla diş etine sahip olmak diş yapısının alışılmadık bir biçimde görülmesini sağlar ve bazı insanlar bundan rahatsız olup tedavi olmak ister. Diş eti gülümsemesi tedavisi hayal edilen gülümsemeye ulaşmayı sağlar.

Muayene ve tedavi işlemleri için Ispartakule bulvarı no:23/A AVCILAR/İSTANBUL adresinden bize ulaşabilir.

0533 375 77 23 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önceki
Diş Eti Estetiği
Sonraki
Diş Eti Hastalıklarının Tedavisi