Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
E Max Kaplamalar

E Max Kaplamalar

Emax Kaplamalar

Emax kaplamalar yeni nesil diş kaplamaları olarak göze çarpan uygulamalardan birisidir. Emax kaplamalar tamamen seramik malzemeden üretilmiş kaplamalardır ve tek bir lityum disilikat bloğundan öğütülerek üretilir.

 

Emax Kaplamalar Nedir?

Emax kaplamalar nedir sorusu yeni nesil kaplama çeşitlerini için oldukça önemlidir. Emax kaplamalar son derece dayanıklı ve esnek bir malzemeden üretilmiştir. Ön diş restorasyon çalışmaları için yaygın olarak kullanılır. Emax kaplamalar bir gün içinde takılabilir. Kısa sürede yapılabilen bir kaplama çeşidi olduğu için de avantajlıdır. Emax kaplamalar tamamen doğal görüntüsü nedeniyle ön diş restorasyon çalışmaları için tercih edilir. Zirkonyum gibi beyaz alaşımdan oluşan ve doğal bir görüntü sunan kaplamalar bile emax kaplamalar kadar doğal bir görüntüye sahip değildir. Emax kaplamalar yarı saydam görüntüsüyle doğal diş rengine en yakın kaplama çeşididir. Dişler arasında renk ayrımı gibi durumlar da yaşanmaz.

 

Emax kaplamaların dezavantajların birisi pahalı bir kaplama çeşidi olmasıdır. Ayrıca emax kaplamaların arka dişler için uygulanması pek önerilmez. Emax kaplamalar ne kadar dayanıklı olursa olsun arka dişlerin görevini yerine getirecek kadar güçlü değildir. Bu nedenle de emax kaplamalar estetik görüntüleri sebebiyle daha çok ön dişler için tercih edilmektedir.

 

Emax Kaplama Yöntemi Nelerdir?

Emax kaplama yöntemi diş kliniğinde aynı gün içinde uygulanabilir. Emax kronlar freze makinesi ile monolitik lityum disilikat bloğuna şekil vererek yapılır. Son prova yapıldıktan sonra gerekirse ince ayarlamalar yapılır ve emax kron dişin üzerine yapıştırılır.

Emax diş kaplaması diş randevunuzun olduğu aynı gün dişinize takılabilir. 1-2 saatlik bir uygulama sonrasında hazır olan emax kaplama dişe sahip olmak için birden fazla seansa ve geçici kronlara gerek duyulmaz.

 

Emax Kaplama Avantaları Nelerdir?

Emax kaplama avantajları sayesinde deforme olmuş ön dişleriniz daha güzel bir görüntüye sahip olabilecektir. Yeni nesil kaplama çeşitleri arasında doğal diş görüntüsüne en yakın kaplama çeşitlerinden biri olan emax kaplamalar ile estetik bir gülüşe sahip olarak ömür boyu sorunsuzca kullanabilirsiniz. Emax kaplama çeşitleri bir gün içinde dişinize uygulanabiliyor olması nedeniyle de avantajlıdır.

Önceki
Diş Taşı Temizliği
Sonraki
Estetik Dolgu ve Bonding