Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
İmmediat İmplant Nedir?

İmmediat İmplant Nedir?

İmmediat İmplant Nedir?

İmplant uygulaması, ağızda kayıp yaşayan veya eksik olan dişin yerini tamamlamak için başvurulan bir yöntemdir. Çene üstüne ya da içine yerleştirilen yapay bir diş kökü olarak da adlandırılmaktadır. Günümüzde gerekli prosedürlerin sorunsuz olarak yerine getirilmesiyle beraber diş çekimi sonrası implant yapılabilir. Buna ek olarak İmmediat İmplant uygulaması sayesinde dişteki kemik kaybı da engellenebilir. Diş çekimi sonrası başlayan kemik kaybı bir süre sonra kemiklerde hacim azalmasını beraberinde getirir. Tam da bu noktada İmmediat İmplant yapılarak başarılı sonuçlar elde edilebilir. Bu işlemin yapılabilmesi için sorunlu bölgede yeteri kadar kemik olmalı ve hastanın dişlerinde herhangi bir enfeksiyon bulunmamalıdır.

İmmediat İmplant Nasıl Yapılır?

İmmediat implant’ın yapılması için diş çekimi sonrası en az 1.5 – 2 ay beklenmelidir. Ancak uygun koşullar sağlanmışsa diş çekimiyle aynı anda implantlar yerleştirilebilir. Aşırı bir tecrübe gerektiren bu uygulamanın yapılması için diş çekiminden sonra herhangi bir reaksiyon oluşmaması gerekir. Genelde ön dişlere uygulanmakla beraber iltihaplı dişler için de bu tedaviye başvurulmamaktadır. Geçici immediat implant’tan sonra implant üstüne protez bırakılmışsa hastaların belirli bir süre yumuşak besinler tüketmesi gerekir. Ayrıca mevcut ilaçlarını kullanabilen hastaların bölgeye soğuk kompres uygulaması yeterlidir.

Hangi Durumlarda İmmediat İmplant Tedavisi Uygulanabilir?

Günümüzde başvurulan diğer implant tedavileri sonrası kemiklerin yetersiz kalması halinde hızlı implant’a yani İmmediat İmplant uygulamasına başvurulur. Diğer adı hemen implant olan bu işlem, ileri teknolojilerden yararlanılarak yapılır. Hemen kullanmaya başlanabilecek olan dişlerin yanı sıra sabit kalıcı olan bu dişlerin hastaları rahatsız etmediği bilinmelidir.

Herhangi bir nedenden ötürü diş eksikliği olan hastaların yanı sıra dişlerin çekilmesi gereken hastalar için uygulanan İmmediat implant’ın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece işlem sonrasında dişi hekiminin tavsiyelerine göre hareket etmeniz yeterlidir.

İmmediat İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

İmmediat implant’ın en önemli avantajı, kısa sürede yapılmasıdır. Yani diş çekimi sonrası iyileşme beklenmeden ve ikinci bir cerrahi uygulamaya başvurmadan süreç tamamlanır. Genelde hastalara çekici İmmediat implant’lar uygulandığı için hastaların dişsiz kalma gibi bir durumla karşılaşması mümkün değildir.

Önceki
Hollywood Smile
Sonraki
İmplant Üstü Zirkonyum Dişler