Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
 İmplant Üstü Zirkonyum Dişler

İmplant Üstü Zirkonyum Dişler

İmplant Üstü Zirkonyum Dişler

İmplant üstü zirkonyum diş nedir sorusu dişlerinin zirkonyum malzemeden kaplanması şeklinde yanıt verilebilir. Günümüzde diş kaplama yöntemleri ve malzemeleri çok gelişmiştir ve eskiye kıyasla birçok diş kaplama ana maddesi çok daha dayanıklı ve öz diş gibi olabilmektedir.

 

İmplant Üstü Zirkonyum Diş Nedir?

Diş implant türleri arasında çok fazla seçenek vardır. Bu seçenekler arasından hangisi dişinize uygun öğrenmek için kaplama türleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Diş kaplama malzemeleri arasında en çok tercih edilen madde titanyumdur. Fakat günümüzde titanyuma alternatif olarak yeni ve çok daha iyi bir kaplama seçeneği olan implant üstü zirkonyum dişler yapılmaya başlanmıştır.

 

İmplant Üstü Zirkonyum Diş Özellikleri Nelerdir?

İmplant üstü zirkonyum dişler seramik bir malzemeden oluşur ve metal içermemesi sebebiyle dişlerin karakteristik beyaz rengine uygun bir sonuç ortaya çıkar. implant üstü zirkonyum diş yapılışı standart diş kaplama prosedürlerini ve uygulamalarını içerir.

Zirkonyum malzeme metal sertliğine en yakın malzemedir. Sert malzeme implantlar için çok önemli olduğu için seramik implant üretimi titanyuma kıyasla daha büyük gelişme göstermiştir. Seramiğin neden olabileceği problemler de yine zirkonyum kaplama ile çözülmüştür.

İmplantlar İçin En İyi Malzeme Hangisidir?

İmplant için en iyi malzeme seçimi kaplama yaptıracak olarak hastaya ve hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Bütçe planlaması yaparken zirkonyum implantın pahalı bir implant çeşidi olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

Titanyum kaplama çok daha uzun süredir kullanılan bir kaplama çeşididir. Dolayısıyla titanyum kaplama çok daha fazla klinik denemeye ve kapsamlı araştırmaya sahiptir. Ancak zirkonyum implantlar da klinik denemelerin ve bilimsel araştırmaların sonucunda diş kaplama yöntemleri arasından uygun bir seçenek olma özelliğine sahiptir.

İmplant üstü zirkonyum diş avantajları özellikle metal alerjileri nedeniyle implant uygulaması yaptıramayan hastalar için ön plana çıkıyor. Bu nedenle seramik kaplamanın önemi diş hekimliği alanında çok önemlidir. Zirkonyum implantların bir diğer avantajı ise ince diş etlerine sahip hastalarda diş eti çekilmesi durumu yaşandığında zirkonyumun beyaz rengi sayesinde gri rengin ortaya çıkmayacak olmasıdır. Zirkonyum implantlar gün geçtikçe daha çok kişi tarafından tercih ediliyor ve giderek daha fazla uygulamaya sahip oluyor.

Önceki
İmmediat İmplant Nedir?
Sonraki
İnley Onley